Máte psa či kočku? Na těchto věcech si při zařizování interiéru dejte extra záležet

Přestože více než polovina domácností na Slovensku chová psa nebo kočku, při stavbě domu či zařizování bytu na ně poměrně často zapomínáme. A přitom výběr správných materiálů, dispoziční řešení a několik artiklů v naší domácnosti jsou pro domácí zvířátka klíčová. Jak tedy vytvořit domácnost přátelskou k našim čtyřnohým tlapáčům tak, abychom v ní byli spokojeni my i oni?

Výběr textilií
Domácí zvířátko v interiéru rovná se čas od času nějaký ten nežádoucí škrábanec, nebo dva, na sedačce či nábytku. Některé potahové materiály sedacích souprav jsou však mnohem vhodnější než jiné. Když budete vybírat sedačku či křesla, zalovte proto ve vodách těchto materiálů:

Kůže a eko kůže
Kůže je pro lidi s domácími zvířaty velmi dobrou volbou, protože srst se na ni nelepí. Můžete ji jednoduše vysát a přetřít hadříkem namočeným v čistícím prostředku určeném na kůži, nebo přestříkat sprejem na ošetření kožených povrchů a následně vyleštit.

Kůže tak zůstane nadále pružná a lesklá. Kůži je však velmi snadné poškrábat a proto pokud chováte kočku, pravidelně jí stříhejte drápky a naučte ji používat škrábadlo, aby vám kožený nábytek neškrábala a nezanechávala na něm malé dírky od ostrých drápů.

Ať chceme či ne, kůže po nějaké době vytváří patinu, což však mnozí lidé nepovažují za škodu. Právě naopak, takto opotřebovaná kůže se jim líbí mnohem víc, než ta nová, nedotčená.

Domácí zvíře může přispět ke ztmavnutí kůže, zvláště pokud má oblíbené místo na gauči, na které si každý den lehá. Pokud chcete, aby vaše kožená sedačka zůstala nedotčená, držte své domácí mazlíčky mimo ni. Nebo pokud to není možné, zvažte použití ochranné přikrývky či polštáře, který bude sloužit výlučně vašemu domácímu mazlíčkovi.

Denim
V neformálně zařízených domácnostech je skvělou volbou odolný a snadno udržovatelný denim. Zatímco tento typ textilie může v luxusnějších obývácích vyznít nevhodně, dětský pokoj, neformální pracovna, ateliér, terasa a interiéry srubů či chatek mohou využít na sedačku a křesla právě denimový potah.

Svěží vzhled denimu dodáte přetřením jemným mýdlovým roztokem nebo pastou ze sody. Pevná textura tohoto typu látky usnadňuje také vysávání srsti domácích zvířat z pohovek.

Nejnovější články

Další články autora