Co osvěží neutrální interiér? Zde zahrálo teraco, lamelové příčky a barva inspirovaná jehličnany za okny

Od první návštěvy bytu bylo jasné, že rekonstrukce bude probíhat od samotných betonových panelů. Ty nakonec posloužily také jako inspirace k vytvoření hlavního designového prvku.

Rozloha: 70 m2, 3 + kk

Zaměřili jsme se hlavně na kontrast. V koupelně dominuje teraco, v interiéru betonový dekor a dřevodekor. Zopakovali jsme ho téměř v každé místnosti, čímž se byt pěkně propojil a každá jedna kombinace v něm dává smysl.
– Michaela Horvátová, designérka H.Homes

Říká se, že v bytě při rekonstrukci můžeme změnit všechno, ale to, co změnit nelze, je jeho lokalita. Naštěstí, v případě tohoto bytu ji měnit ani není třeba. Pro klidný městský život je totiž ideální. Nedaleko zástavby rodinných domů a v okolí vysokých stromů.

O interiéru se to ale říct rozhodně nedalo. Tam totiž proběhly rozsáhlé práce, které ho svlékli, takříkajíc, donaha, aby ho následně mohli obléct do nových, krásnějších a současnějších šatů.

„Dispozice bytu zůstala i přes významnou rekonstrukci původní. Absolutně ji nebylo třeba měnit, dokonale totiž vyhovuje dnešnímu životnímu stylu i požadavkům,“ vysvětluje designérka Michaela Horvátová z H.Homes.

jednoduchá kuchyňská linka ve tvaru U s bílou spodní částí, zástěnou se vzhledem kamene a vrchem v dřevodekoru
Materiálová jednotnost plynule pokračuje iv kuchyni, která prostorově přímo navazuje na obývací pokoj. Neformální posezení pod oknem šikovně propojilo kuchyňskou linku do tvaru U. Zdroj: Miro Pochyba

Luxurious Bedroom Interior At Nigh With Messy Bed, Leather Armchairs, Closet And Garden View From The Window.

Z mnoha výhod vyzdvihla blízkost kuchyně k obývací místnosti, vhodné oddělení denní a noční části, dostatečně velkou toaletu a v neposlední řadě i možnost vytvoření samostatné prádelny spolu se štědrými úložnými prostory.

Toho v rámci rekonstrukce samozřejmě i využili. I v kuchyni zužitkovali každý jeden prostor na stěně a právě díky tomu se v ní nachází dostatek úložných prostorů.

Nejnovější články

Další články autora