Zařizujeme v duchu moderního scandi. 11 tipů, jak tento styl dokonale vystihnout

Oblíbený severský design je světlý, neutrálně laděný a cítit z něj teplo domova. Jak postupně procházel časem a prostorem, podařily se mu různé povedené fúze. Moderní scandi je jedním z nich.

Barevný základ skandinávského stylu je jasný
Šedá, černá, bílá a pár odstínů béžové. V moderním pojetí se při scandu nemusíte omezovat pouze na tyto barvy. Dobré je založit základ interiéru v neutrálu a na něj vrstvit další odstíny. Udělejte tak pomocí barevných doplňků nebo i výrazným obrazem. Získáte tak zajímavější a hravější interiér.

Textilie ke scandi stylu bezpochyby patří
Typické jsou pro něj měkké látky jako manšestr, huňaté deky či vlna s výraznou strukturou. Právě dobře zvolené textilie navodí ten známý podmanivý dojem příjemného domova. Nevyhýbejte se těmto materiálům ani při moderní variantě skandinávského stylu. Právě tyto tlustší a měkčí textilie pěkně zateplí interiér a dodají mu útulnost.

Scandi ložnice
Se přirozeně nese v jemných odstínech bílé, kávové a šedé. Skvělým společníkem těchto tónů je světlé dřevo a celkový dojem perfektně doplní pastelový odstín modré či růžové.

Pokud v tomto konceptu jednolitých a jemných odstínů chcete svůj interiér poněkud ozvláštnit, opět sáhněte po struktuře – ať už v podobě látky, nebo dekoru postele. No a když do konceptu zapojíte jemný akcent černé, získáte maximálně vyvážený interiér klidné a moderní ložnice.

Orientace na detaily
V případě neutrálně laděného interiéru se orientujte na zajímavé detaily interiérových nábytků. Ať už jsou to různé atypické tvary, vlnky, oblouky nebo pásky, každý z nich udělá pro zatraktivnění prostoru hodně.

Nejnovější články

Další články autora