Jak se ovládá alarm JABLOTRON 100+? Jednoduše a intuitivní!

Alarm JABLOTRON 100+ slouží nejen k zabezpečení bytu, domu nebo firmy, ale také k automatizaci domácnosti. Díky němu můžete ovládat například garážová vrata, osvětlení nebo vytápění a vytvoříte si tak inteligentní domácnost. Ovládání alarmu navíc vůbec není složité a pochopí jej i malý školáček. Jak se tedy ovládá?

Barevná signalizace nebo první krok k ovládání
Alarm v domě nemůže být bez barevné signalizace, která slouží k jednoduchému a přehlednému používání. Ovládání probíhá pomocí dvoutlačítkových segmentů a řídí se logikou semaforu. Pro vás jsou důležité hlavně dvě barvy – červená a zelená. Podívejme se na to, co znamenají:

Červená barva – STOJ! Pokud tlačítko svítí červeně, je zapnuta ochrana. Pokud bliká červená, znamená to, že aktuálně probíhá poplach nebo poplach proběhl během vaší nepřítomnosti.

Zelená barva – VOLNO! Pokud tlačítko svítí zeleně, znamená to, že je ochrana v dané části objektu vypnutá. Pokud zelená bliká, signalizuje tím příchod do chráněné budovy a čas na vypnutí alarmu.

Způsoby ovládání alarmu JABLOTRON 100+
Teď už víte, co znamenají jednotlivé barvy, proto si můžeme říci něco o samotném ovládání. Alarm totiž můžete ovládat hned několika způsoby.

systémovou klávesnicí
čipovou kartou nebo přívěskem
aplikací MyJABLOTRON
dálkovým ovladačem

 1. Ovládání systémovou klávesnicí
  Chcete-li mít alarm pod palcem, můžete jej ovládat přímo na klávesnici pomocí kódu. Abyste vypnuli ochranu nebo přerušili poplach, musíte se nejprve autorizovat. Autorizace se provádí zadáním číselného kódu. Potom už budete mít alarm ve svých rukou.
 2. Ovládání čipovou kartou
  Nechcete se zdržovat zadáváním kódu na klávesnici? Nevadí. I pro vás máme řešení v podobě čipové karty nebo přívěsku s čipem. Stačí jej ke klávesnici přiložit a ovládat alarm. Jednoduché, že?
 3. Ovládání aplikací MyJABLOTRON
  Jste milovníkem aplikací? Tak to rozhodně neodmítnete tu naši. Alarm JABLOTRON 100+ totiž můžete ovládat také z mobilu pomocí aplikace MyJABLOTRON. Autorizovat se můžete prostřednictvím Face ID, které vám povolí přístup do aplikace a umožní ovládat zabezpečení bytu/firmy na dálku.

Máte-li operační systém iOS, určitě využijete možnost automatizace akcií. Představte si, že přijedete domů a v jednu chvíli se vám otevře garáž a vytáhnou žaluzie. Nebo byste raději uvítali, aby se rozsvítilo světlo a začala hrát hudba? Nebo všechno najednou? Jakou kombinaci zvolíte, je jen na vás.

Zabezpečovací systém JABLOTRON 100+ můžete ovládat i prostřednictvím příkazů pro Siri. Chcete otevřít garáž, spustit zavlažování nebo vytápění? Stačí říct a Siri to udělá. Jednoduše inteligentní domácnost.

 1. Ovládání dálkovým ovládáním
  Alarm JABLOTRON 100+ můžete ovládat také na dálku pomocí ovladače. Slouží nejen k zapnutí a vypnutí ochrany v domě, ale také k ovládání garážových vrat a osvětlení. Stačí jen stisknout tlačítko a obousměrný ovladač vám potvrdí, že váš příkaz splnil. Domů tak můžete opustit s pocitem bezpečí. Alarm se vám o něj už postará.

Jednoduché a rychlé zabezpečení bytu a domu
Alarm do domu se vždy vyplatí. Navíc jeho ovládání není vůbec složité. Montážní technik alarm nainstaluje, vše nastaví dle vašich požadavků a odpoví na vaše dotazy. Pokud nemáte kontakt na Montážního partnera z Vašeho okolí a chcete, aby Vás kontaktoval, napište nám!

Nejnovější články

Další články autora