Mobilní ochlazení: Bude pro vás lepší klimatizace nebo ochlazovač vzduchu?

Nejlepším útočištěm před palivou je klimatizovaná místnost. Pokud nemáte možnost nechat si namontovat klima, zachrání vás mobilní klimatizace.

Nepotřebuje žádné stavební úpravy, je přenosná a cenově dostupná. Mobilní klimatizace nasává kompresorem teplý vzduch, který ochlazuje chladící jednotkou a vrací do místnosti, přičemž přebytečné teplo zároveň přes výparník s hadicí odvádí ven převážně oknem.

Aby se vzduch do místnosti nevracel, je vhodné okno zatěsnit speciálním těsněním, nebo si můžete vybrat klimatizaci s automatickým odpařováním vody či s nádržkou, odkud je ale třeba vodu vylévat. Mobilní klimatizace dokáže za pár hodin ochladit místnost na požadovanou teplotu a vyrovná se zabudované klimatizaci. Proto je vhodná všude tam, kde klasickou klimatizaci nemůžete nebo nechcete mít.

Mobilní klimatizace Wi-Fi SENCOR SAC MT 9030C
Mobilní klimatizace Wi-Fi SENCOR SAC MT 9030C s integrovaným zásobníkem na kondenzát. Zdroj: FAST PLUS, a.s.

Při výběru klimatizace se řiďte rozlohou místnosti. Na 1 m3 počítejte 35 W chladicího výkonu. Vzduchový výkon zase udává, jak rychle se vzduch v místnosti ochladí a udává se v m3/hod.

Praktický je časovač, díky kterému se klima klima nemusí jít celý den, ale se zapne v dostatečném předstihu, abyste přišli domů do příjemně vychladlého prostoru.

Větrání zase oceníte například během dovolené, kdy vám klima zajistí přívod čerstvého vzduchu i bez otevřených oken, lákajících zlodějů. Některé klimatizace můžete využívat také v zimě jako topení.

Ochlazovač vzduchu

Ochlazovač nasává teplý vzduch a přehání jej přes vodní filtr, kde se vzduch zchladí a zvlhčí. Čím je voda studenější, tím je efekt zchlazení výraznější.

Oproti klimatizaci ochlazovač nepotřebuje vývod ven, ale na druhé straně nedokáže vychladit místnost až tak, jako klimatizace, na druhé straně proto nevznikají tak výrazné teplotní rozdíly, které nás často stojí bolest v krku a na ramenou.

Nejnovější články

Další články autora